اعزام اولین کاروان راهیان نور نخبگان ورزش به مناطق عملیاتی جنوب

ارسال به دوستان ارسال به دوستان

به گزارش سینا حسین نامداری با اشاره به اعزام کاروان‌های راهیان نورنخبه به مناطق عملیاتی جنوب کشور گفت:۲۴۰ نفر از ورزشکاران، مدال آوران و اعضای تیم ملی (خواهر و برادر) در همه سنین و رشته‌های ورزشی، به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شدند تا از یادمان‌ها و مناطق جنگی هشت سال دفاع مقدس دیدن کنند.

وی ادامه داد: این اردو از ۵ فروردین شروع شده و تا ۸ فروردین ادامه دارد و دومین کاروان راهیان نوربنیادملی نخبگان ورزش. اولین کاروان ورزشکاران در اسفند ماه با حضور قهرمانان المپیک ورزشی صورت گرفت که مورد استقبال این ورزشکاران قرار گرفت.

مسئول اعزام کاروان راهیان نور بنیادملینخبگان ورزش با اشاره به اهداف برگزاری این اردوی راهیان نور اضافه کرد: هدف از این برنامه فرهنگی حفظ ارزش‌های دفاع مقدس، گسترش فرهنگ جهاد، ایثار و شهادت و انتقال به نسل جوان است که رمز موفقیت کشورمان در جنگ تحمیلی است.

نامداری افزود: ورزشکاران در این سفر سه روزه، از مناطق عملیاتی فتح المبین، شلمچه، طلاییه، اروندکنار، مسجد جامع خرمشهر، معراج شهدا و موزه خرمشهر بازدید می‌کنند.

وی خاطر نشان کرد: ورزش باعث پرورش جسم و معنویت راهیان نور باعث پرورش روح و روان می‌شود. ورزشکاران نیاز دارند که در طول سال با حضور در مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس، روحشان را معنوی‌تر کنند. بازدید جوانان ورزشکاران از مناطق جنگی باعث می‌شود که شهدا را به عنوان الگوی عمل کار خودشان انتخاب کنند و این گونه، راه‌شان را ادامه دهند.

مسئول اعزام کاروان راهیان نور در پایان بیان کرد: شهدا با پیروی از مکتب امام حسین (ع) برای دفاع از انقلاب اسلامی و ولایت فقیه خالصانه در مسیر شهادت طلبی حرکت و نام خود را در تاریخ انقلاب اسلامی ماندگار کردند.